Savez Roma u Republici Hrvatskoj „Kali Sara“ donirao je više od 100  knjiga školskoj knjižnici u OŠ Vladimira Nazora Pribislavec. Povjerenstvo za provedbu nacionalnog plana za uključivanje Roma, 2021.-2027. je školskoj knjižnici doniralo 100 000 kn za nabavu građe za knjižnicu. U prostoru Saveza Roma u Republici Hrvatskoj „Kali Sara“  točnije u Središnjoj knjižnici Roma u Republici Hrvatskoj donaciju je preuzeo Elvis Kralj, suradnik SRRH „KALI SARA“ te romski pomagač u OŠ Vladimira Nazora Pribislavec i Ivana Kramar, školska knjižničarka OŠ Vladimira Nazora Pribislavec . Nakon preuzimanja donacije održan je i kraći sastanak na kojem su bili prisutni: g. Veljko Kajtazi, saborski zastupnik, Suzana Krčmar, predsjednica SRRH „KALI SARA“, Ivana Kramar, školska knjižničarka, romski pomagač Elvis Kralj, potpredsjednik Vijeća romske nacionalne manjine Međimurske županije te voditeljica Središnje knjižnice Roma u Republici Hrvatskoj. Na sastanku se g. Kralja i gđu. Kramar upoznalo sa radom Saveza Roma u Republici Hrvatskoj „Kali Sara“ , Središnje knjižnice Roma u Republici Hrvatskoj, Romskim memorijalnim centrom Uštica te sa Romskim edukacijsko-kulturnim centrom. Savez je pozvao sve učenike i djelatnike OŠ Vladimira Nazora Pribislavec da dođu u posjet Savezu i knjižnici te da njihovi učenici tijekom 2022. godine sudjeluju u nizu aktivnosti i programa u sklopu knjižnice. Školska knjižničarka gđa. Kramar pozvala je sve prisutne na sastanku da posjete OŠ Vladimira Nazora Pribislavec i njoj pripadajuću školsku knjižnicu.

Iščekujemo i nadamo se budućoj kvalitetnoj suradnji.