Foto: NSK.hr (Eva Vučković)

Danas se u spomen na dan kada je 1483. godine otisnuta prva hrvatska tiskana knjiga Misal po zakonu rimskoga dvora obilježava Dan Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu.

Svečanu proslavu možete u 12 sati pratiti na Facebook stranici NACIONALNA I SVEUČILIŠNA KNJIŽNICA U ZAGREBU.

Na svečanoj proslavi sudjelovat će predsjednik Vlade Republike Hrvatske mr. sc. Andrej Plenković, a rad Knjižnice u svojem će izlaganju predstaviti glavna ravnateljica NSK prof. dr. sc. Ivanka Stričević. Zaslužnim pojedincima i ustanovama bit će uručene Nagrade i priznanja NSK za 2020. godinu. Umjetnički dio proslave donosi poeziju znamenitih hrvatskih književnika u izvedbi zaljubljenika u pisanu riječ i djelatnika Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu.

Više o proslavi na web stranicama NSK.